Aeromancja – specyficzne wróżenie

Aeromancja jest to jeden z charakterystycznych rodzajów wróżbiarstwa. Jest to wieszczbiarstwo, które stanowi odłam uznający siłę boga zwanego Odynem. Zdaniem miłośników tej dziedziny wszystko polega na runach, które mają zbawienną moc.https://g-sail.eu/ To podstawowa dziedzina wierzeń typowo nordyckich. W religii tej, bo tak w pewnym sensie można aeromancję określać, uznawany jest także Reg.rozrywka dla dzieci trójmiasto To bóstwo z kolei jest też częstokroć zwane Hejmdallem.

Wydziela się kilka specyficznych nurtów w sferze wróżbiarstwa, w tym chociażby takie elementy aeromancji jak austromancja. Jest to obserwowanie wiatru. Równie ciekawie prezentuje się anemoskopia czyli interpretowanie kierunku wiania wiatrów a także nephomancja czyli interpretacja i analiza układu chmur. Jeszcze czymś innym okazuje się być chaomancja czyli wróżenie z przesłań, znaków, ich analiza i drobiazgowa interpretacja.

Dodatkowo ceraunoskopia czyli wróżenie z burzy – z błyskawic oraz piorunów. Warto także wspomnieć o kometomancji czyli wróżeniu z ogona komety. Ten rodzaj dyscypliny wieszczbiarstwa opiera się przede wszystkim na niesamowicie starych praktykach magii, które wiązały się silnie przede wszystkim z siłami przyrody. Warto nadmienić, że przeróżne znaki na niebie stanowiły model interpretacji charakterystyczny już dla Etrusków, Hindusów czy też Babilończyków.

uszczelnianie kominów śląsk