czary

Jedną z niesamowicie popularnych dziedzin wieszczbiarstwa okazuje się tajemniczo brzmiąca chirologia. To element, wręcz kategoria wróżbiarstwa, która stanowi bardzo ciekawy typ ezoterycznych dyscyplin. Powstała w oparciu o astrologię zodiakalną. Pierwsze informacje dotyczące wiary w chirologię sięgają prawdopodobnie okresu niesamowicie dawnego, bowiem mniej więcej dwóch tysięcy lat przed naszą erą.

Jak wskazują zapiski historyczne, z chirologią miał sporo wspólnego wybitny uczony, filozof i mędrzec Arystoteles, który sławę zyskał na tyle dużą, iż do jego odwołań i przekonań odnoszą się współcześni filozofowie. Otóż zdaniem tego mędrca z dawnych lat chirologia to dziedzina wieszczbiarstwa, która ma na celu zestawienie osobowości danego człowieka z kształtem oraz wielością palców ręki tej osoby. To odłam, który niegdyś zaliczany był wręcz do czarnej magii. Otóż bardzo duży związek chirologia wykazuje także z cygaństwem. W pewnym momencie wprowadzony został ogólny zakaz wiary w chirologię a tym bardziej jej zastosowania.

Uznawano, że jest to wyraz niedozwolonych praktyk, a co za tym idzie groziło po przyłapaniu na chirologii utopienie w rzece. Niekiedy stosowano równie drastyczne metody karania za chirologię, w tym spalenie żywcem na stosie. Warto wiedzieć, że etymologicznie słowo to zostało zaczerpnięte z języka greckiego. Wyraz chirologia pochodzi od słowa ręka, czyli w dosłownym tłumaczeniu na język grecki – cheir. Nieprzypadkowo zatem wiąże się to określenie właśnie z dziedziną wróżbiarstwa dotyczącą ręki. Otóż warto wiedzieć, że ci, którzy wierzą w chirologię i którzy są zdania, że ta praktyka przynosi faktyczne, rzeczywiste pozytywy to natomiast chiromanci. Na czym jednakże metoda ta opiera się w praktyce? Jest to technika wróżenia z dłoni. Istotne jest to, jak dłoń prezentuje się ogólnie, a także zwracana jest szczególna uwaga na poszczególne mankamenty i detale dłoni, czyli linie papilarne czy też wzgórki i dołeczki wewnątrz ręki.

To pozwala na nic innego jak słynne czytanie z ręki. W zasadzie nie czyta się w tym przypadku z dłoni ale konkretnie z linii papilarnych. Mówi się wtedy często wśród chiromantów o pojęciu mapy linii papilarnych czy też mapy dłoni. Warto wiedzieć, że oficjalną definicję, regułę na jakiej opiera się chirologia wprowadzono w Księdze Magii i Wróżb. Dokonała tego Victoria Neiver. Takie wróżenie musi być zdaniem wróżbitów niesamowicie skoncentrowane, pieczołowite i skrupulatne. Dłoń człowieka, któremu się w ten sposób wróżby poddawana jest rozmaitym szczegółowym analizom a mianowicie zarówno jest ona diagnozowana rzec można od strony zewnętrznej, jak także i wewnętrznej. Dodatkowo chirologia dzieli się także na trzy podstawowe podkategorie.

Jakie? Otóż mowa w jej zakresie o wydzieleniu na przykład chirografii, chirognomii a także chiromancji. Jest to wszystko nadal związane z dłonią, ale w nieco różnych kontekstach. Drobiazgowy podział wskazuje na fakt, że jedna z tych dziedzin, a dokładnie chiromancja to ustalanie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Oczywiście korzysta się do tego z wróżbiarstwa z dłoni, z jej linii. Druga podkategoria z kolei to opis znaków i na tej podstawie dokonywanie wiarygodnej zdaniem wróżbitów oceny i wyciągania wniosków poprzez empiryczne analizy tychże szczególików. Trzecia podkategoria chirologii z kolei opiera się na nauce o rodzajach, typach dłoni, całych rąk czy pojedynczych, poszczególnych palców.

Badacze tej dziedziny koncentrują się na wklęsłościach na śródręczu oraz wzniosłościach na wzgórkach rąk.

Related Posts