magia

Aeromancja – specyficzne wróżenie

Aeromancja jest to jeden z charakterystycznych rodzajów wróżbiarstwa. Jest to wieszczbiarstwo, które stanowi odłam uznający siłę boga zwanego Odynem. Zdaniem miłośników tej dziedziny wszystko polega na runach, które mają zbawienną moc. To podstawowa dziedzina wierzeń typowo nordyckich. W religii tej, bo tak w pewnym sensie można aeromancję określać, uznawany jest także Reg. To bóstwo z kolei jest też częstokroć zwane Hejmdallem.

Wydziela się kilka specyficznych nurtów w sferze wróżbiarstwa, w tym chociażby takie elementy aeromancji jak austromancja. Jest to obserwowanie wiatru. Równie ciekawie prezentuje się anemoskopia czyli interpretowanie kierunku wiania wiatrów a także nephomancja czyli interpretacja i analiza układu chmur. Jeszcze czymś innym okazuje się być chaomancja czyli wróżenie z przesłań, znaków, ich analiza i drobiazgowa interpretacja.

Dodatkowo ceraunoskopia czyli wróżenie z burzy – z błyskawic oraz piorunów. Warto także wspomnieć o kometomancji czyli wróżeniu z ogona komety. Ten rodzaj dyscypliny wieszczbiarstwa opiera się przede wszystkim na niesamowicie starych praktykach magii, które wiązały się silnie przede wszystkim z siłami przyrody. Warto nadmienić, że przeróżne znaki na niebie stanowiły model interpretacji charakterystyczny już dla Etrusków, Hindusów czy też Babilończyków.

Related Posts