magia

Hydromancja – definicja

Czym jest popularne określenie ezoteryczne hydromancja? Na czym ono polega i jaki typ praktyk obejmuje? Otóż jest to specyficzna dziedzina wieszczbiarstwa, która opiera się pod względem czysto etymologicznym na słowach greckich manteia czyli wróżenie oraz woda czyli inaczej hydro. Jest to specyficzna wiara w to, że z fal da się wróżyć nasz los. Siły nadprzyrodzone przyrody, w Domki całoroczne na Kaszubach tym wody były uznawane już wieki temu przez popularnych w dawnych epokach i starożytnych czasach filozofów, mędrców. Poprzez hydromancję interpretowano jaki jest kształt uzyskiwanych fal, jaki jest ich stopień, siła, moc, kolorystyka, wzburzenie, kierunek.

Wszystko to natomiast w praktyce opierało się na wrzuceniu kamyka do zbiornika, jaki napełniony był wodą. Nie trzeba było obserwować wzburzonych rzek, jezior czy oceanów bądź mórz. Każdy tego typu zabobony mógł zrealizować samodzielnie, na własną rękę, wykorzystując do tego typu dyscypliny ezoterycznej wyłącznie zwyczajny kamyk i naczynie z wodą. Oczywiście wróżono temu, kto kamykiem trafiał do zbiornika z wodą. Takie techniki przepowiadania przyszłości i ludzkich losów a także dziejów świata przedstawił Martin Antonio Del Rio, jezuita.

Doszło do wykształcenia się hydromancji w wieku szesnastym. Przetrwała ona jako dziedzina magii dość długo. Pierwsze rytuały wróżbiarskie w ten sposób realizowane polegać miały na zanurzaniu pierścionka w wodzie, był on przytwierdzony do sznurka czy linki, miał powiewać swobodnie i wzburzać fale w garnuszku z wodą. Tak też interpretowano to, co w najbliższym czasie miało rzekomo się z nami stać.

Related Posts